Milyonlarca kelime kafamın içinde uçuşurken, oraya buraya yazamadığım, kimseye söyleyemediğim şeylerin varlığı beynime ve yüreğime fazla geliyordu ve yine aldım bu sanal günlüğü elime...

7 Ekim 2011 Cuma

Merhaba Dünya!

Yeniden merhaba dünya yeniden,

Bir garip ben var benden içeri çıkmıyor dışarı.. Evet yeni bir blog açtım neden olduğunu bilmiyorum ama ben zaten bilmediğim bir sebepten altı ayda bir ev değiştiriyorum, kalemim kuvvetli değildir ya da kuvvetlidir bilmiyorum beni takip eden olursa, okuyan olursa onlar karar verir bunu ben söyleyemem. Ama dilbilgim yoktur, paragraf büyük hard de da ki ko ku falan anlamam ben öyle kafamdan nasıl çıkıyorsa kelimeler öyle dökülürler kağıda ya da ekrana bilemedim şimdi, aslında daha çok kağıt kalem ile yazmayı severim hatta yazıyorum da size bir gün okuturum bana gelirseniz.

Neyse dağıldım yine ne diyorduk?

Merhaba Dünya!

Yeni blog yeni yazılar yeni hayat! Üçüncüsü belki bilemedim yine.

Bu gece çok kararsızım saat 06:23 ondan olsa gerek?

Efendim blogumun adı http://alkolvekafein.blogspot.com/ aslında biravekahve olacaktı ama almışlar işte benden önce ne yapayım :) ingilizcesini bile almışlar ya bu kadar olur. İsim bulana kadar ipekbocegiim ile mahvolduk neyse sonunda bu geldi aklıma da kurtulduk :) Ha bir de tema seçmek çok zor oldu, kağıt olsun, kalem olsun istedim ama bunu bulabildik, ben sevdim umarım okuyanlarda sever ya da sevnmesin okumasın ben zaten tüm bunları anı olsun diye yazarım :)

Giriş yazısı bu kadar yeter değil mi?

Evet evet yeter

Şimdi blogun anlam ve önemini belli eden şarkıda sıra! Buyrun keyifle dinleyin.

Bende kahvemden bir yudum alıp bir sigara ateşleyeyim. :)

Merak ettiğim bir şey var? Beni tanıyanlar bu klibi izleyince sanki klipteki kızın ben olduğumu düşünmediler mi?

4 yorum:

 1. Hoşgeldi benim bitaneemm:*
  İsim bulma macerası çok komikti de alıp öyle çıkıcam diye benim aldığım muhteşem ismi de yazaydın ya ahaha durup durup gülüyorum alkolvebira ha:F şimdi yazıcam bu hikayeyi ben de hem arkadaşlarım da tanışsın seninle^^ öpenzi:D

  bide ben bu şarkıyı duymamıştım hiç çok hoşuma gitti ya

  YanıtlaSil
 2. Eh onu unuttum tabii gece o kafayla, teşekkür ederim bi'tanem şimdiden :*

  YanıtlaSil
 3. Birayı bir tarafa koyalım; kahve alayım ben.. Bloğun hayırlı ve uğurlu olsun. Umarım sana yeni bir dünya yaratacaktır. Hoş geldin diyorum. Buu arada daha nce yazmış olduğum bir dostluk yazısını paylaşmak isterim..


  Blog Dostluğu

  İnsan kendi itibarını düşünüyorsa ağzından çıkan cümlelere dikkat etmek zorundadır. Günlük yazmak gibi blogda da özel sayılabilecek duygu ve düşüncelerinizi yazmak konumunda kalabiliyoruz. Günlük yazmak daha somut oluyor. İsmin cismin ortaya dökülebiliyor. Fakat blog yazmak sanal bir eylemdir. Çünkü rumuzlarla kimlik kullanabiliyoruz. Belki de özel durumların irdelenmesi, farklı kimlik ve kişiliklerden yorum alınmsı, özgürce değerlerin tartışılması ve tartılmsına şahit olabiliyoruz. Adını ve sadını bilmediğimiz, ama yazılarından bir değer olduğu anlaşılan kimliklerin, kişilikleri de aynı zamanda ortaya dökülebiliyor. Bize düşen, iyiniyetli ve gerçekten kulağımıza altın bir küpe olarak takabileceğimiz öğütleri de alabilmiş olmamızdır.

  Profösör rumuzuyla burda yazan blogdaş da bir nevi sanal dosttur. Fakat sanal da iyi bir dost olması, reelde kötü bir insan olduğu anlamına gelemez. Zaten buraya yazan blogdaşlar kendinden önce karşısındakini düşünebiliyorsa, karşı taraf bu samimiyeti hissedecektir. Belki de reeldeki arkadaşlardan görmediği iyi niyeti, samimiyeti, yardımlaşmayı, dayanışmayı ve paylşmayı blogdaşlarından görebilecektir. Blog yazarlığı ve blog dostluğu çok önemlidir. Blog yazarlığı ve paylaşımı da önemlidir. Bu bir lütuftur aslında.

  Bazen kendini çıkmaz bir sokakta hissedebilirsin, bazen öyle sıkıntılar yaşarsın ki bütün duvarlar üzerine yıkılır. Blog dostluğu seviyeli olduğunda, kendine güven ve huzur gelir. Aşamayacağın ve çözemeyeceğin sorun yoktur aslında. Bütün tılsım buradadır.

  YanıtlaSil
 4. Kalemine sağlık Profösör,

  Ne de güzel sözler söylemişsin, ne de güzel anlatmışsın.

  Hoş geldin dünyama (:

  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...